Domy modułowe, czyli domy jak z klocków

Budownictwo modułowe nie jest niczym nowym. Od wielu lat powstają domy z prefabrykatów, czyli z wcześniej przygotowanych elementów. 

To domy, które powstają w fabryce. Gotowe moduły przywozi się na działkę i montuje na miejscu. Taki system znacznie skraca czas budowy domu i pozwala cieszyć się jego przestrzenią. Jak z niej korzystać? Czy w domu modułowym można mieszkać?

Czym jest dom modułowy?

Domy modułowe zyskują na popularności z wielu względów. Po pierwsze budową przypominają tradycyjne domy. Ponadto mają nowoczesny, wyróżniający się design. Przede wszystkim jednak są bardzo funkcjonalne. Najczęściej użytkowane jako domy rekreacyjne, są budowane przez firmy z branży turystycznej, w atrakcyjnych wypoczynkowo miejscowościach. Na niewielkiej przestrzeni domu modułowego można urządzić całkowicie funkcjonalne, samowystarczalne wnętrze, które odpowie na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jak budowane są domy modułowe?

Najbardziej popularne są domy modułowe z drewna. Dokładnie takie budujemy w Pinehaus. Ich standardowa powierzchnia to 35 m2. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaoferować Ci większą przestrzeń. Takie domy, podobnie jak te tradycyjne, wyposażone są we wszystkie potrzebne instalacje, drzwi i okna. Ponadto ich dach może być wykonany z tradycyjnej blachodachówki lub gontu bitumicznego. Z kolei różne gatunki drewna i dostępne sposoby wykończenia sprawiają, że każdy dom, wyprodukowany w Pinehaus, będzie wyglądać wyjątkowo. 

Domy modułowe budowane są z prefabrykatów. Oznacza to, że wszystkie elementy konstrukcyjne powstają w naszej fabryce. Korzystamy z najwyższej klasy gatunków, pochodzących z certyfikowanych upraw, by zaoferować Ci najwyższą jakość. Gotowe moduły przywozimy na wskazaną przez Ciebie działkę i montujemy na miejscu. O ile przygotowanie ich zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu tygodni, tak sam montaż trwa najwyżej kilka dni. Dzięki temu w krótkim czasie od zamówienia otrzymujesz dom, gotowy do zamieszkania.

Jak korzystać z domu modułowego?

Powierzchnia 35 m2 wystarczy, by stworzyć wnętrze przyjazne wypoczynkowi. W domu modułowym z prefabrykatów, o takim metrażu spokojnie można wydzielić kuchnię, salon, sypialnię i łazienkę. Dostępna jest także opcja z antresolą, która oferuje dodatkową, prywatną strefę. Różne rozwiązania, jakie można zastosować w takim budynku, sprawiają, że otrzymujesz miejsce, w którym wygodnie odpoczniesz i zregenerujesz siły. Taki dom to świetne miejsce na weekendowy wypad, wakacje, a nawet dłuższy pobyt. 

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, izolacji i instalacji grzewczych i sanitarnych, możesz korzystać z własnego domu modułowego przez cały rok. To czyni go idealnym miejscem na biuro. Chociaż jest już w Polsce spore grono osób, dla których całoroczne domy modułowe zastępują tradycyjne domy czy mieszkania. Nic dziwnego, jest to wygodna alternatywa dla mieszkań w zatłoczonych centrach miast. Wystarczy niewielka działka na obrzeżach, by cieszyć się własnym domem.