Tiny house

Mobilny dom do 35 m2, a często o powierzchni zaledwie kilkunastu metrów, postawiony na kołach to właśnie tiny house. Ten dom oferuje małą mieszkalną przestrzeń, w której możesz wypoczywać, pracować, czy po prostu uciec od codzienności.

 

W Pinehaus budujemy takie domy z najwyższej jakości drewna. Stawiamy je na podwoziu, które umożliwia Ci podróżowanie z nimi. Domek mobilny tiny house to domek dobry do rekreacji, który możesz postawić niemal wszędzie.

Czym jest tiny house?

Małe domy na kółkach to idea, która swoje korzenie ma w Stanach Zjednoczonych. Jednak z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna w Europie. Zaprojektowane i zbudowane tak, aby można je było łatwo przemieszczać, ciągnąc na przyczepie, kształtem przypominają domy tradycyjne. Budowane przy użyciu standardowych technik domy tiny house posiadają wszystkie potrzebne instalacje. Dlatego można w nich wydzielić strefy różnego przeznaczenia. Zarówno część wypoczynkową, sypialną, kuchenną, jak i łazienkę z toaletą.

Tiny house - minimum przestrzeni, maksimum komfortu

Tiny house to domek mobilny, na który decydują się osoby marzące o małym domku. Dla wielu z nich ten minimalizm i życie nomada to idea, jaką się kierują. Mówi się wręcz o tiny house movement, czyli ruchu społecznym, w którym ludzie świadomie podejmują się mieszkania w niewielkich przestrzeniach. Porzucają konsumpcjonizm i zamieniają go na prostotę, wybierając ten ekonomiczny i niezależny tryb życia. Jednak domek mobilny tiny house to także doskonała przestrzeń dla tych, którzy potrzebują okresowych zmian.

Tiny house to całkowicie samowystarczalny domek mobilny. Jego konstrukcja uwzględnia wszystkie instalacje, bez których trudno byłoby się obejść – zarówno hydraulikę, jak i elektryczność. Dzięki temu oferuje dostęp do bieżącej wody i prądu. Dlatego, uciekając na chwilę z domu do tiny house, nie rezygnujesz z komfortu.

Standardowe tiny house oferują przestrzeń kilkunastu metrów kwadratowych, a maksymalnie do 35 m2. Nie jest to przestronne wnętrze, ale dedykowane rozwiązania sprawiają, że korzysta się z niego bardzo wygodnie. Na tak niewielkiej przestrzeni można wydzielić sypialnię, kuchnię czy łazienkę.

Zalety tiny house

Mobilny tiny house ma wiele zalet. Przede wszystkim to budynek, który postawisz niemal wszędzie. Co więcej, możesz go łatwo przewieźć z działki na działkę. Mobilny dom na kołach to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wielu osobom, chcącym się swobodnie przemieszczać. Jakie inne zalety ma tiny house?

  • Nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki temu oszczędzasz przestrzeń dla pozostałej infrastruktury.
  • Jest mobilny. Dzięki osadzeniu go na przyczepie i kompaktowych rozmiarach możesz poruszać się nim po polskich drogach.
  • Ma wielofunkcyjne wnętrze. Możliwość zaaranżowania przestrzeni, która odpowie wszystkim pomieszczeniom w standardowym domu, to duży komfort.
  • Dzięki instalacjom i odpowiedniej izolacji można z niego korzystać przez cały rok.