Wady i zalety domku mobilnego – na co zwrócić uwagę?

Do budowy domku mobilnego nie jest Ci potrzebne pozwolenie na budowę. Taka konstrukcja nie jest na trwałe związana z gruntem i nie wymaga przedłożenia w urzędzie projektu budowlanego, ani zaangażowania inżynierów. Wystarczy zgłosić zamiar jego postawienia w Starostwie Powiatowym.

Do budowy domku mobilnego nie jest Ci potrzebne pozwolenie na budowę. Taka konstrukcja nie jest na trwałe związana z gruntem i nie wymaga przedłożenia w urzędzie projektu budowlanego, ani zaangażowania inżynierów. Wystarczy zgłosić zamiar jego postawienia w Starostwie Powiatowym. Co więcej domy na kołach to bardzo wygodny sposób na spędzenie trochę czasu z dala od miasta, gdzie w spokoju możesz pobyć sam ze sobą, z bliskimi lub popracować. To jednak nie są wszystkie plusy tego rozwiązania i ma ono kilka minusów. Chcesz je poznać? Dowiedz się jakie są wady i zalety domu mobilnego.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem domku mobilnego

Często mianem domków mobilnych określa się błędnie domki holenderskie. Chociaż ich przeznaczenie jest zwykle podobne i służą one jako wypoczynkowe domki letniskowe, to sposób ich budowy różni się od siebie. Jeśli planujesz zakup takiego domku, to musisz wiedzieć o nich kilka rzeczy.

Przede wszystkim domy mobilne produkowane są w oparciu o metalową konstrukcję, osadzoną na kołach. Jednak materiały użyte do budowy mogą różnić się w zależności od sposobu, w jaki zamierzasz użytkować taki domek. Najmniej wymagający jest domek, do którego będziesz udawać się tylko latem. Domy całoroczne jednak powinny być odpowiednio ocieplone, a elewacja wykazywać zwiększone parametry termoizolacyjne. Takie domki powinny mieć także możliwość instalacji ogrzewania, a najlepiej jeśli od razu wyposażone są w grzejniki. To co jest wspólne zarówno dla domków używanych w czasie ciepłego i zimnego sezonu to certyfikaty. Wszystkie materiały użyte do ich budowy, powinny je posiadać. Dzięki temu wiesz, że decydujesz się na bezpieczne rozwiązanie.

Jakie wady ma domek na kółkach

Mobilne domki nie mają wielu wad. Główną jest niewielka powierzchnia, jaką oferują. Maksymalnie jest to 35 m2. W takiej przestrzeni nie zmieścisz odrębnej jadalni i kilku pokoi, ale można w nim znaleźć miejsce na odrębną sypialnię, aneks kuchenny i oczywiście łazienkę. Pozostałe wady mogą wynikać jedynie z zastosowanych do jego budowy materiałów. Decydując się na domy z naszej oferty, nie musisz się jednak o to martwić. Tworząc domki mobilne Pinehaus używamy wysokiej jakości surowców. Dzięki temu oferujemy Ci stabilne, trwałe i bezpieczne konstrukcję, dzięki którym zyskujesz wysoki komfort spędzania wolnego czasu, czy też pracy. A jakie ponadto są zalety domku mobilnego?

Jakie są zalety domku mobilnego

Głównymi zaletami domów mobilnych jest fakt, że możesz je łatwo przewieźć i ustawić na działce w dowolnym miejscu, bez konieczności przygotowywania podłoża. To jednak nie wszystko. Wiele osób decyduje się na zakup domów na kółkach, ponieważ:

  • przy odpowiedniej izolacji, mogą być użytkowane przez cały rok;
  • ich budowa trwa znacznie krócej od domów tradycyjnych;
  • powierzchnię domku można zaaranżować w dowolny sposób.

Ponadto fakt zastosowania wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, pozwala z nich korzystać przez długie lata bez konieczności remontów. Decydując się na taki domek z naszej oferty masz możliwość pełnego wyposażenia, dzięki czemu od razu po ustawieniu go na działce możesz zacząć z niego korzystać.

Nowoczesne domy mobilne, jakie oferujemy zachwycają ponadczasowym designem. Poznaj naszą ofertę i znajdź idealny domek dla siebie.